UA-82831501-1

Hamilton County Fairgrounds

2018 Fair - July 21st - July 28th

2017 Hamilton County Fair

July 21-29

PARADE - Floats

River Rats 4B-1; Syracuse Road Runners OGC-1; Nancy Simon 3B-1; Steph Simon 2R-1; Superior Car

Care Center 1B-1; Mike Wilson 1R-1; Wood N Post 5B-1; Swimming Pool ORC-1; Willing Workers 4-H Club 2B-1

The Scoular Company Awards - $300 Syracuse Road Runners, $200 Swimming Pool, $100 Superior Car Care, $75 Willing Workers

------------------------------------------------------------------------------

PARADE - Other

Iris Anderson RC-1, B-1; Rease 4B-1; Farms Bezona GC-1; Mason Colt 4B-1; First National Bank 1B-

1; Clare Helton 7B-1, B-1; High School Cheerleaders 2B-1; Jr. High Cheerleaders 2B-1; Family Kerr GC-1;

Jace Kerr GC-1; Makenna RG-1; Rance 6B-1; Rylan 3B-1; Jean Bezona RG-1, RC-1; Ladi Bustillos 5B-1; Roman Bustillos RG-1; Dennis Gould GC-1; Collin Green C-1; Andrew Kerr 2B-1; Rebekah Lampe GC-1; Daryle Lewis GC-1; Theatre Northrup 3B-1; Callie Hernandez 1B-1, B-1; Nealey Libertus 1B-1; Madison Stum B-1; Morgon Stum B-1

Davis Motors Awards $50 Daryle Lewis, $25 Dennis Gould

Jerry’s Golf Cars Awards $50 Bezona Farms, $25 Roman Bustillos

The Scoular Company Awards - $50 Cali & Collen Green, $25 Kerr Family, $25 Kerr Family, $25 Midget

Northrup Theatre Awards Movie tickets – Daryle Lewis, Dalene Lewis, Teri Hemphill, Mike Wilson, Iris Anderson, Rebekah Lampe, Ladi Bustillos, Roman Bustillos, Katie Lewis, Angie Moser, Steph Simon, Mallory Horton, Nancy Simon, Morgon Stum, Madison Stum, Carlos Limon, Middle School Cheerleaders, High School Cheerleaders, Superior Car Care, Wood-N-Post

------------------------------------------------------------------------------

BOOTHS & BANNERS

Busy Bears 4-H Club GC-1, RG-1; Willing Workers 4-H Club R-1

Open: Teri Hemphill B-1; Farm Bureau B-1

------------------------------------------------------------------------------

NOTEBOOKS, POSTERS, EDUCATIONAL DISPLAYS & WRITINGS

4-H-Int - Willing Workers: Bryson Luebbers GC-1, R-1; Jaren Luebbers RG-1, B-1, R-2

OC- Michele Boy GC-1, B-1; Sarah Lampe RG-1, B-1

The Syracuse Journal Awards - $25 Michele Boy

------------------------------------------------------------------------------

DEMONSTRATIONS, TALKS, PERFORMANCE & JUDGING

4-H-Sr. - Busy Bears: Andrew Adam GC-1

OC - Sarah Lampe GC-1; Kelly Mcqueary RG-1

Highway 27 Productions Awards - $25 Sarah Lampe

------------------------------------------------------------------------------

BOY SCOUTS

Ethan Horton OGC-1, RG-1, W-1

------------------------------------------------------------------------------

GIRL SCOUTS

Eliza Asebedo B-1

------------------------------------------------------------------------------

ART

4-H- Int. Art - Busy Bears: Ethan Horton B-2 - Willing Workers: Bryson Luebbers B-2, R-1

OC- Pee-Wee - Rylan Bloyd GC-1, P-1, B-3; Mia Boy B-1; Greydon Einspahr P-1, B-1; Sandra Einspahr RG-1, P-3, B-2; Bria Luebbers B-3; Jozie Luebbers P-1, B-4

OC- Jr. Art - Rebekah Lampe B-1

OC- Int. Art - Mirka Calderon GC-1, RG-1, P-2, B-7; Dalton Dewitt B-1; Hannah Lampe B-1; Sarah Lampe P-2

OC- Sr. Art - Chrissy Batchelor P-2, B-2; Reina Seal GC-1, RG-1, P-1

OC- Adult Art - Kenna Bloyd R-1; Maria Calderon OGC-1, RG-1, B-1; Armondo Chaparro B-1; Stephanie Einspahr B-1; Theresa Robins B-3, R-3

OC- Adult 65+ Art - Jean Bezona GC-1, RG-1, B-1; Sharon Schmidt B-2, R-2, W-1

Larue Lennen Art Award - $100 Maria Calderon

Hamilton County Historical Society Awards – Sketchbooks Maria Calderon, Ethan Horton

------------------------------------------------------------------------------

CHINA PAINTING & PORCELAIN

OC-Adult 65+ - Dorothy Buxton B-2, R-3, W-3; Jennie Dooley B-2, R-1, W-1; Marilyn Gentz GC-1, RC-1, B-5, R-4; Inez Glasscock B-3, R-3, W-2

------------------------------------------------------------------------------

CLOTHING & TEXTILES

4-H- Jr. - Busy Bears: Dakira Limon R-1; Addy Salm B-2, R-2 - Willing Workers: Nealey Libertus RG-1, B-3, R-2

4-H- Int. - Busy Bears: Dakira Limon R-1

4-H- Sr. - Busy Bears: Andrew Adam R-1; Mariah Adam R-1

OC- Pee-Wee - Maddy Schwieterman B-1; Sandra Einspahr B-1; Heidi Schwieterman B-1

OC- Adult - Cozette Lewis B-1, R-1

OC- Adult 65+ - Maragaret Hook B-1, R-2; Jenny Schwieterman B-1

Nancy’s Notions Awards - $10 gift certificate Nealey Libertus

American & Efird Awards – Thread Dakira Limon, Andrew Adam

------------------------------------------------------------------------------

COLLECTIONS

OC- Toni Adam B-1; Greydon Einspahr B-1; Sandra Einspahr OGC-1; Pauline Fecht B-1; Sarah Lampe B-1; Cozette LewisR-1; Dalene Lewis ORC-1, W-1; Sharon Schmidt R-1

------------------------------------------------------------------------------

CRAFTS

4-H- Jr. - Willing Workers: Addy Salm RG-1, B-2; Collen Green B-1, R-1; Nealey Libertus R-2, W-1

4-H- Int. -  Busy Bears: Ethan Horton B-2; Dakira Limon GC-1, B-2 - Willing Workers: Ashlyn Finlay B-5; Lucas Finlay B-3, R-2; Bryson Luebbers B-4, R-3; Jaren Luebbers B-1; Jayden Mitchell B-1; Joe Mitchell R-1

4-H- Sr. - Busy Bears: Andrew Adam R-1; Hannah Fox B-1

OC- Pee-Wee - Taegan Cook B-3; Callie Green B-1; Brooklyn Raven B-1; Colton Robins B-3; Gavin Westamen B-1; Nikita Adam B-1; Ladi Bustillos B-2; Paige Haslett B-1; Andrew Kerr B-3; Bria Luebbers B-5; Jozie Luebbers B-5

OC- Jr. - Mark Bontrager B-1; Kacey Hoffman R-1; Aaden Westeman B-1

OC- Int. - Cheyanne Grubbs B-2; Trevor Grubbs R-1; Alya Spencer B-1, R-1

OC- Adult - Tabatha Adam R-1; Kenna Bloyd RG-1, B-4; Michele Boy B-1, W-1; Cozette Lewis R-1; Family Lewis B-1; Rebekah Mckinley B-1; Deb Mitchell R-1; Betty Williams GC-1, B-1; Mike Wilson B-1

OC- Adult 65+ - Jean Bezona B-5, R-2; Maragaret Hook B-1; Fern Jett GC-1, B-3; Sharon Schmidt B-1, R-2; Nikki Schwerdfeger RG-1, B-1

The Garden Shed Awards – Free Make & Take Class Kenna Bloyd

------------------------------------------------------------------------------

ENERGY MANAGEMENT

4-H- Int. - Busy Bears: Ethan Horton OGC-1

Kansas Cosmosphere & Space Center Awards – 2 Hall of Space Museum passes Ethan Horton

------------------------------------------------------------------------------

ENTOMOLOGY

4-H- Sr. - Busy Bears: Isaac Fox OGC-1, GC-1

------------------------------------------------------------------------------

FASHION REVUE

4-H- Jr. - Busy Bears: Sammy Schwieterman RG-1, C-1 - Willing Workers: Nealey Libertus GC-1, RG-1, B-1

4-H- Sr. - Busy Bears: Andrew Adam RG-1, R-1; Heidi Adam R-1; Mariah Adam R-1; Mallory Horton GC-2, RG-1, B-2

OC- Mia Boy RG-1; Greydon Einspahr GC-1

------------------------------------------------------------------------------

FIBER ARTS

4-H- Jr. - Busy Bears: Sammy Schwieterman GC-1, B-2

4-H- Int. - Willing Workers: Margo Stum GC-1; Cara Wharton RG-1

4-H- Sr. - Busy Bears: Heidi Adam B-1; Hannah Fox RG-1; Mallory Horton GC-1

OC- Adult - Tabatha Adam R-1; Kenna Bloyd B-1; Donna Carr B-1; Savannah Harris B-1; Emma Horton OGC-1; Trudi Rash B-1, R-1; Ronna Simon B-1; Verna Rundell B-1, R-1

OC- Adult 65+ - Jean Bezona B-1, R-2; Maragaret Hook B-4, R-3; Pat Keller ORC-1, B-2; Leta Nance B-1

Nancy’s Notions Awards - $10 gift certificate Donna Carr

The Quilter’s Stash Awards – (3) $20 gift certificates –(youth) Sammy Schwieterman, (adult) Emma Horton (fabric challenge) Margaret Hook

People’s Choice Quilt Contest – Emma Horton

------------------------------------------------------------------------------

FOODS

4-H- Jr. - Willing Workers: Nealey Libertus GC-1, RG-1, B-5

4-H- Int. - Busy Bears: Ethan Horton GC-1, RG-1, P-1; Dakira Limon P-1, B-2, R-1 - Willing Workers: Ashlyn Finlay P-1, B-4; Bryson Luebbers P-2, B-1; Jayden Mitchell P-1

4-H- Sr. - Busy Bears: Andrew Adam R-2, W-1; Heidi Adam P-1, B-2, R-3; Mariah Adam B-1, R-2, W-1; Mallory Horton RG-1, P-3, B-3 - Willing Workers: Emily Finlay GC-1, P-2; Clayton Wharton B-1

OC- Pee-Wee - Alexander Houtsma RG-1; Jace Kerr B-1; Andrew Kerr GC-1, B-2, R-3; Bria Luebbers B-3; Jozie Luebbers B-2

OC- Adult - Tabatha Adam B-1; Toni Adam B-1, R-1; Audrey Braddock B-1; Lora Horton GC-1; Babette Lewis B-1, R-1, W-1; Linda Puckett RG-2, R-1, W-1; Trudi Rash R-1

OC- Adult 65+ - Linda Cook GC-1, R-1; Pauline Fecht B-1; Dalene Lewis B-1; Verna Rundell B-1

Red Star Yeast Awards – apron Clayton Wharton, pot holders Linda Cook

Wilton Awards – Jozie Luebbers, Bria Luebbers

Q’s Corner Daylight Donut Award - $25 Nealy Libertus, Jayden Mitchell, Mallory Horton,  Andrew Kerr, Linda Puckett, Linda Cook

Jarden Awards – Ball Coupons Dakira Limon, Ethan Horton, Mallory Horton, Lora Horton, Keith Puckett, Linda Puckett, Toni Adam, Tabatha Adam, Linda Cook

------------------------------------------------------------------------------

GEOLOGY

4-H- Sr. -  Busy Bears: Hannah Fox OGC-1; Isaac Fox ORC-1

------------------------------------------------------------------------------

HORTICULTURE

4-H- Sr. - Busy Bears: Andrew Adam R-1; Heidi Adam B-1, R-1; Mariah Adam GC-1

OC- Pee-Wee - Taegan Cook B-1; Andrew Kerr B-1; Jace Kerr B-1; Emily Sexon B-1, R-1; Mallory Sexson B-1

OC- Int. - Mirka Calderon OGC-1; Dalton Dewitt B-2

OC- Adult - Chris Adam R-1, W-1; Tabatha Adam B-1, R-1; Toni Adam B-1, R-3, W-1; Community Garden B-4, R-1; Rebecca Davalos B-2; Connie Libertus B-1, R-2; Linda Puckett B-3, R-1

OC- Adult 65+ - Ron Berglund B-1; Audrey Braddock B-2; Linda Cook B-1, R-1; Emma Horton GC-2, B-4, R-1; Dalene Lewis ORC-1, RC-1, B-5, R-2

The Garden Shed Awards - $30 gift certificate Emma Horton

Schreiner’s Iris Gardens Awards - $25 gift certificate Mirka Calderon

------------------------------------------------------------------------------

PHOTOGRAPHY

4-H- Jr. - Willing Workers: Collen Green GC-1, RG-1, B-2, R-3

4-H- Int. - Busy Bears: Ethan Horton RG-1, P-1, B-2, R-7; Dakira Limon P-1, B-1, R-3 - Willing Workers: Collen Green R-1; Cara Wharton ORC-1, B-1

4-H- Sr. - Busy Bears: Hannah Fox P-9, B-14, R-1; Isaac Fox OGC-1, P-9, B-13; Ethan Horton R-1; Mallory Horton P-5, B-12, R-1

OC- Adult - Maria Calderone R-1, W-1; Armondo Chaparro ORC-1; John Horton OGC-1, W-1; Lora Horton R-1

OC- Adult 65+ - Ron Berglund B-2, R-1, W-2; Nikki Schwerdfeger R-1, W-1

Hamilton County Public Foundation Awards frames in memory of Millie Baldwin – John Horton, Armondo Chaparro, Isaac Fox, Cara Wharton

------------------------------------------------------------------------------

SHOOTING SPORTS

4-H- Int. - Willing Workers: Bryson Luebbers GC-1, B-1; Jaren Luebbers RG-1

------------------------------------------------------------------------------

WOODWORKING

4-H- Int. - Busy Bears: Ethan Horton OGC-1 - Willing Workers: Jaren Luebbers RC-1

4-H- Sr. - Busy Bears: Andrew Adam GC-1; Heidi Adam RG-1; Mariah Adam R-1

OC- Int. - Dalton Dewitt B-1

OC- Adult - Chris Adam R-1; Matt Mckinley B-1

OC- Adult 65+ - Ron Berglund GC-1; Kenneth Jett RG-1

Wood-N-Post Awards - $100 gift certificate Ethan Horton

------------------------------------------------------------------------------

AG MECHANICS

OC - Adult 65+ - Park Wood B-1, R-1

------------------------------------------------------------------------------

4-H- Rabbits

Busy Bears: Andrew Adam W-1; Mariah Adam P-1; Dakira Limon GC-1, P-2

Willing Workers: Nealey Libertus GC-1, RG-1, RC-2, B-5, R-2

------------------------------------------------------------------------------

BEEF

Busy Bears: Hayden Bezona OGC-1, ORC-1, 3B-1; Hannah Fox RG-1, 5B-1; Isaac Fox OGC-1, 1B-1; Brandee Garcia GC-1, RG-1; Dakira Limon GC-1 - Willing Workers: Emily Finlay RG-2; Collen Green GC-2; Nealey Libertus GC-2; Catie Wharton ORC-1, GC-2; Clayton Wharton 1B-1, 2B-1

FFA: Ty Vernon GC-2, 4B-1

Open: Aiden Blake B-1; Jackson Blake B-1; Mia Boy B-1; Allie Busto B-1; Braxton Delzeit RG-2; Mark Dupree B-1; Greydon Einspahr B-1; Sandra Einspahr GC-2; Cavin Housholder B-1; Easton Housholder B-1; Andrew Kerr B-1; Jace Kerr B-1; Addy Salm B-1; Barron Salm B-1; Olivia Selikoff B-1; Sophia Selikoff B-1; Emily Sexon B-1; Mallory Sexson B-1; Emma Simon B-1; Mattox Swanson B-1

Holstein Supply Awards $100 Best Dairy Cattle Nealey Libertus

Fair Board Awards Rate of Gain - $50 Hayden Bezona

------------------------------------------------------------------------------

CATS & PETS

Busy Bears: Ethan Horton B-1 - Willing Workers: Nealey Libertus B-1; Jayden Mitchell B-1

Open: Andrew Kerr B-1; Jace Kerr B-1; Hannah Lampe B-1; Rebekah Lampe B-1; Sarah Lampe B-1

------------------------------------------------------------------------------

DOG

Busy Bears: Hannah Fox GC-1, P-1, B-1; Isaac Fox GC-1, P-1, R-1 - Willing Workers: Callie Hernandez GC-1, R-1, W-1; Madison Stum GC-1, RG-1, B-1; Margo Stum P-1, R-1, W-1; Cara Wharton GC-3

Open: Audrey Braddock GC-1; Cozette Lewis R-1, W-2; Carol Roberts B-2

------------------------------------------------------------------------------

GOATS

Busy Bears: Brandee Garcia RG-1, 2R-1, 3R-1; Ethan Horton 1B-1, 2B-1, B-1 - Willing Workers: Ashlyn Finlay RG-1, 2B-1; Emily Finlay RG-1, 3B-1; Collen Green GC-1, 1B-1; Cara Wharton GC-2, RG-1; Catie Wharton GC-2, RG-1

FFA: Micheal Owens B-1, 1R-1

Open: Aiden Blake B-2; Mia Boy B-1; Braxton Delzeit B-1; Sandra Einspahr B-1;Callie Green B-1; Cavin Housholder B-1; Andrew Kerr B-1; Jace Kerr B-1; Addy Salm B-1; Barron Salm B-1; Emily Sexon B-1; Mallory Sexson B-1; Mattox Swanson B-1

Fair Board Awards Rate of Gain - $50 Michael Owens

------------------------------------------------------------------------------

HORSE

Busy Bears: Brandee Garcia GC-3, B-2, R-2, W-1 - Willing Workers: Collen Green GC-2, RG-1, B-1, R-1, W-4; Callie Hernandez B-1; Madison Stum RG-3, R-1, W-4; Margo Stum GC-1, B-2, W-2; Morgon Stum B-1; Amanda Welch B-3, R-3, W-2; Cara Wharton RG-4, B-2, R-3, W-1; Catie Wharton GC-4, B-3, R-1, W-2

Open: Mia Boy B-1; Sandra Einspahr B-2; Dalanie Hernandez B-1; Sophie Hernandez B-1; Addy Salm RG-1, R-3, W-2; Barron Salm B-1; Emily Sexon B-1; Mallory Sexson B-1

------------------------------------------------------------------------------

POULTRY & PIGEONS

Open: Cozette Lewis RG-1, B-1, R-1; Dalene Lewis B-1, R-1; Carol Roberts GC-1, R-1

------------------------------------------------------------------------------

RABBITS

Open: Christopher Adam W-1; Heidi Adam B-1; Tabatha Adam GC-1, R-2; Andrew Kerr RC-1, B-1, R-1; Jace Kerr B-1, R-2

------------------------------------------------------------------------------

SHEEP

Busy Bears: Hannah Fox ORC-2, GC-1; Isaac Fox OGC-1, RG-1, 1B-1 - Willing Workers: Collen Green OGC-1, GC-1

Open: Aiden Blake B-1; Jackson Blake B-1; Mia Boy B-1; Greydon Einspahr B-1; Sandra Einspahr B-1; Callie Green B-1; Andrew Kerr B-1; Jace Kerr B-1; Addy Salm B-1; Barron Salm B-1; Emily Sexon B-1; Mallory Sexson B-1; Mattox Swanson B-1

Fair Board Awards Rate of Gain - $50 Collen Green

------------------------------------------------------------------------------

SWINE

Busy Bears: Ethan Horton ORC-1, RG-1, 1R-1; Mallory Horton OGC-1, ORC-1, GC-1 - Willing Workers: Ashlyn Finlay RG-1, 2R-1; Lucas Finlay GC-2; Madison Stum RG-2; Margo Stum OGC-1, RG-1, 1B-1; Miles Stum 1B-1, 3B-1, B-1

Open: Mia Boy B-1; Greydon Einspahr B-1; Sandra Einspahr B-1; Addy Salm B-1; Barron Salm B-1; Emily Sexon B-1; Mallory Sexson B-1

Fair Board Awards Rate of Gain - $50 Mallory Horton

------------------------------------------------------------------------------

4-H/FFA ROUND ROBIN

Senior - GC - Madison Stum, RC - Mallory Horton

Int. - GC - Margo Stum, RC - Luke Finlay

Jr. - GC - Collen Green, RC - Neally Libertus

Fair Board Awards Belt Buckles

------------------------------------------------------------------------------

DEMOLITION DERBY

Full Size – 1st Justin Lenox, 2nd Ben Stultz, 3rd Austin Wilson, 4th George Huser, 5th Troy Nairn

Compact – 1st Kay Wilson, 2nd CJ Fillbeck, 3rd Garrett Wilson

Pickup – 1st Chad Hiner, 2nd Matt Simon, 3rd Austin Wilson

Powder Puff – Cathy Nairn

Power Wheels Participants – Justin Johnson, Beau Huser, Jordan Hoover, Rebekah Lampe, Ladimir Bustillos, Memphis Kuder, McCoy Kuder, Collen Green, Isabelle Watson, Emily Pena

Sponsors – Eagle Travel Center $100, Rhinestones N Rodeo $100, Holstein Supply $50, Triple D - 3 Socket Sets, Subway – (5) $10 Gift cards, Superior Car Care – battery, Tifco –Ear Muffs, Syracuse Food Center –(2) $25 Gift Cards, Superior Car Care – Tubes, Big C’s – Tubes

------------------------------------------------------------------------------

HOME-MADE PIE, CAKE & ICE CREAM CONTEST

Sponsored by Syracuse Dairy, The Valley State Bank, Colorado East Bank & Trust, Bill & Martha Royer, Rhinestones N Rodeo, Midwest Regional Agency- Stacey Addison & Pioneer Communications

PIE - $100 Patty Jordan – Apple Pie, $75 Patty Jordan – Coconut Crème, $50 Kerstin Mitchell – Chocolate Coconut Pecan Custard

CAKE - $100 Nohemy Leyva – Tres Leches, $75 Audrey Braddock – Zucchini Chocolate Cake, $50 Kenna Bloyd – Hummingbird Cake

ICE CREAM - $100 Alex Houtsma – Cookie Dough, $75 Joann Berglund – Cherry Nut, $50 Rick Carson – Strawberry

------------------------------------------------------------------------------

BARNYARD OLYMPICS

Participation only

------------------------------------------------------------------------------

BEARD & MUSTACHE CONTEST

1st Dean Hazen 2nd Calvin Pope, Blue – Chris Adam, Kelly McQueary

------------------------------------------------------------------------------

PEOPLE’S CHOICE QUILT CONTEST

Traveling Trophy – Emma Horton

------------------------------------------------------------------------------

SPOKEN WORD

Highway 27 Productions Awards $25 Sarah Lampe

------------------------------------------------------------------------------

PEDAL TRACTOR PULL

Results unavailable at print time

------------------------------------------------------------------------------

ANTIQUE TRACTOR PULL

Econ Rod – Nelson Rider

3501-4500 – 1st Gary Howard, 2nd Jerald Bennett, Ronnie Stevens, Jerry Borthwick, David Grilliot, Tylon hook, Scott Borthwick

4501-5500 – 1st Jerald Bennett & Albert Walz, 2nd William Collison, Frank DuVall, Lowerand Higgings, Tatum Armstrong, Nate Hale, Gary Howard, Scott Knapmiller

5501-6500 – 1st James McGuire, 2nd Jerald Bennett, Frank DuVall, Albert Walz, Shane Chalourk, Josey Spencer, Willaim Collison, Pedro Giesbrecht, John Peters, L. Higgings, J. Jenkinson, John Jenkinson, Gene Spence

6501-7500 – 1st James McGuire, 2nd Frank DuVall,  Ray Turner, Shane Chalourk, Ray Turner

7501-8500 - 1st James McGuire, 2nd L. Higgings, John Jenkinson, David Jantz, J. Jenkinson, Nate Hale, Scott Knapmiller

8501 – 9500 - 1st Frank DuVall, 2nd Gennis Gould

10501-12000 – 1st Jerry Hurlburt, 2nd Jeff Hurlburt, J.Jenkinson

12001-15000 – 1st Steve Higgs, 2nd Nelson Rider, Andrew Russell

------------------------------------------------------------------------------

MUD VOLLEYBALL

1st – No Name Team – Brandon Westeman, Gaige Alejo, Payson Hawkins, Keziah Hemphill, Ivan Rodriguez, Johnathan Carrasco

2nd – I’d Hit That – Kolbey, Kate, Joe, Jaden, Kadee, Matt, Jayden

------------------------------------------------------------------------------

TURTLE RACE

0-3 Caroline Miguel

4-6 Ladi Bustillos

7-10 Jarret Scott

11+ Cole Scott

Overall Jarret Scott $5 Cash prize

All winners received a free ice cream from Porky's Parlor

------------------------------------------------------------------------------

RANCH RODEO

1st – Saggin’ Wire Cattle Co. – Braeden Simon, Eddie Garcia, Keith Simon, Erbei & Jose

2nd – Diamond B – Steve Burhoup, Cody Kemp, Tristan Tyler, Trey Dawes & Cory Wilson

3rd – Lo Cash Cattle – Steve Wright, Layton Wright, Asher Hook, Craig Walmsley & Kyle Walmsley

------------------------------------------------------------------------------